0
Вчені з Kasetsart University в Бангкоку дійшли висновку, що тип особистості людини впливає на його шанси щасливо відпочивати після виходу на пенсію. Наприклад, екстравертам значно складніше справлятися із заслуженим відпочинком, порівняно з тими, хто замкнутий на собі.
Для деяких людей вихід на пенсію – це давня мрія, якої вони прагнуть. Для інших це сигнал про те, що неабияка частина їхнього життя закінчилася, тепер вони більше нікому не потрібні, залишається сидіти вдома і чекати смерті. Рівень щастя після виходу пенсію залежить від типу особистості, як показало дослідження тайських учених.
Вони з’ясували, що екстраверти з більшою складністю стикаються з необхідністю розірвати звичне коло контактів. Ці люди люблять спілкування, проте вихід на пенсію позбавляє їх цього задоволення, і екстравертам доводиться спілкуватися лише зі своїми близькими.
А ось інтроверти, які самі по собі віддають перевагу самоті або кампанії перевірених людей, набагато спокійніше ставляться до виходу на пенсію. Для них це можливість менше спілкуватися з випадковими людьми, зосередившись на своїх захопленнях, роздумах та справах.
Це логічно, оскільки замкнені люди, як правило, почуваються некомфортно у робочій обстановці, особливо якщо їм доводиться часто й багато вступати у контакти з колегами чи клієнтами.
У багатьох країнах світу вік виходу пенсію плавно підвищується, що пов’язані з збільшенням тривалість життя людей. Проте існують ті, хто взагалі не бачить себе на пенсії і вважає за краще працювати аж до завершення свого життя. Наприклад, до представників таких професій можна віднести артистів, які служать театру та кіно, як правило, до останнього подиху і навіть мріють померти на сцені.