Чому так відбувається.
У сучасному світі склався цікавий парадокс: професіоналізм та ефективність не завжди отримують належну оцінку. Чомусь у багатьох склалося враження, що якщо робота виконується швидко та легко, то вона не варта високої оплати. Натомість, довге, виснажливе та іноді навіть неефективне виконання завдань сприймається як показник старанності та відданості справі, інформує Ukr.Media.
Якщо ви щось робите легко і швидко, це не будуть цінувати. Це ж легко! І витратили ви зовсім мало часу. За що платити? Якщо легко і швидко — значить, це дріб’язкова робота. Вона мало коштує.
На одній автомийці власник дуже хвалив працьовитого співробітника. Той машину миє три години! Такий старанний, так багато працює.
А інший раз-раз і помив. Ледар і людина легковажна. Щоправда, той, хто мив три години, помив погано. Але мив довго. І супроводжував миття стогонами, скаргами і важким диханням. Власник просто милувався цим трудівником!
Ось так і буває. Є діалог про зубного лікаря, який миттєво зуб вирвав. За хвилину. А за таку швидку роботу попросив дорого. Треба було повільніше. Години чотири зуб по підлозі волочити. Тоді відразу зрозуміло, яка важка робота виконується…
Тому тим, хто швидко і легко виконує роботу, дають не премію, а нову роботу. А платити не бажають. У глибині душі залишається відчуття, що людина і не працювала як слід. Не зійшло з нього сім потів, не витратив він світловий день, щоб два рядки написати або колесо поміняти. Або звіт підготувати.
І швидку правильну відповідь цінують мало. Треба спочатку розписати розв’язання рівняння, помилитися, виправити, повернутися до початку, перепитати сто разів, зітхати, ворушити губами, шелестіти сторінками довідників, провести сто консультацій, потім дати відповідь. Якщо навіть неправильна, — не біда. Адже стільки часу і сил витрачено на рішення..
Тому повільніше працюйте на інших. А на себе можна і швидко. Ми жартуємо, звичайно. Але тих, хто легко справляється з важким справами, часто не дуже цінують. І платять менше. Ось це правда.
news-xl.net