Середа, 5 Лютого, 2025
spot_img
More

    Цікаве

    Врожай попре “як на дріжджах”: намішала з того, що було еліксир від вершинної гнилі та фітофторозу овочів

    Фітофтороз з’являється там, де є волога, прохолода та густі посадки. Тому пам’ятайте: здоровий город починається з правильного догляду і відповідних засобів.

    Як швидко позбутися фітофторозу на овочах

    Фітофтороз підкрадається непомітно, а потім швидко перетворює соковиті помідори чи картопляні кущі на спустошені рослини. Винуватцем цього захворювання є грибок, який любить вологу, прохолоду і недостатню вентиляцію між рослинами. Після рясних дощів чи роси, коли вологість зависає в повітрі, він починає діяти з особливою силою.

    Щоб запобігти фітофторозу або зупинити його на початкових етапах, необов’язково бігти за хімікатами. На допомогу прийде простий засіб, який можна приготувати вдома з того, що вже є під рукою. Для цього знадобляться харчова сода, часник, молоко та вода.

    Чому саме ці інгредієнти? Харчова сода створює лужне середовище, яке грибок фітофтори не переносить. Її здатність нейтралізувати кислотність працює як природний захист рослини. Часник, зі свого боку, є природним фунгіцидом завдяки вмісту сірчаних сполук, які вбивають грибкові спори. А молоко виконує роль як зв’язувального елемента, так і джерела корисних бактерій, які пригнічують ріст шкідливих мікроорганізмів.

    Експерти розповіли, як прибрати фітофтору з томатів

    Для приготування цього засобу подрібніть 100 грамів часнику до стану кашки і залийте літром гарячої води. Дайте настоятися кілька годин, щоб часник віддав усі свої корисні речовини. Після цього процідіть настій і додайте туди столову ложку соди, 200 мілілітрів молока і ще літр води. Отриману рідину добре розмішайте.

    Обприскайте цим розчином рослини вранці або ввечері, коли сонце вже не таке активне. Особливу увагу приділіть нижнім частинам кущів та зворотному боку листя, адже саме там грибок найчастіше ховається. Повторюйте процедуру раз на тиждень або після дощу.

    Цей засіб працює не лише як лікування, а й як профілактика. Завдяки своєму натуральному складу він абсолютно безпечний для рослин, тварин і ґрунту. До того ж, на відміну від магазинних хімікатів, він не накопичується в плодах, що робить ваш урожай екологічно чистим.

    noviydoctor.com

    Latest Posts

    Останні новини

    Stay in touch

    To be updated with all the latest news, offers and special announcements.