Згідно з прислів’ям, ви те, що ви їсте. Але це стосується не лише тіла. Згідно з дослідженням життя у неблагополучному районі може вплинути на вибір продуктів харчування, збільшення ваги і навіть на мікроструктуру мозку.
Дослідження показує, що низька якість доступних продуктів харчування, підвищене споживання калорій з продуктів з високим вмістом трансжирних кислот та навколишнє середовище, що не сприяє фізичній активності (все це поширене в неблагополучних районах), порушують гнучкість обробки інформації в мозок, який бере участь у винагороді, регулюванні емоцій та пізнанні.
Попередні дослідження показали, що життя в неблагополучному районі може вплинути на здоров’я мозку, але в цьому дослідженні дослідники провели докладний аналіз кори головного мозку, щоб визначити, як життя в неблагополучному районі може змінити певні сфери мозку, які грають різні ролі.
Вчені виявили, що неблагополучне сусідство було пов’язане з відмінностями в тонкій структурі кори головного мозку. Деякі з цих відмінностей були пов’язані з більш високим індексом маси тіла та корелювали з високим споживанням трансжирних кислот, що містяться у фаст-фуді. Результати показують, що галузі мозку, які відповідають за винагороду, емоції, а також набуття знань та розуміння, можуть бути порушені аспектами неблагополучного оточення, які сприяють ожирінню», — каже лікар-нутриціолог.
Неблагополучний район та ожиріння
Результати показують, що області мозку, які відповідають за винагороду, емоції, а також набуття знань та розуміння, можуть бути порушені аспектами неблагополучного оточення, які сприяють ожирінню. Це наголошує на важливості вирішення проблем якості харчування в неблагополучних районах для захисту здоров’я мозку.
Невигідність району визначається поєднанням таких чинників, як низький середній дохід, низький рівень освіти, скупченість та відсутність повноцінної сантехніки. У цьому дослідженні взяли участь 92 учасники – 27 чоловіків і 65 жінок. Було зібрано демографічну інформацію та інформацію про індекс маси тіла.
“Раніше дослідження показали, що люди, які живуть у неблагополучних районах, піддаються більш високому ризику ожиріння через низьку якість доступних продуктів харчування, підвищеного споживання калорій з продуктів з високим вмістом трансжирних кислот і навколишнього середовища, яке не сприяє фізичній активності”.
У цьому дослідженні дослідники зосередилися на взаємозв’язку між ADI та результатами нейровізуалізації на чотирьох рівнях кори головного мозку, щоб детальніше вивчити зв’язки між несприятливим оточенням та структурою мозку. Учасники пройшли два типи МРТ-сканування, які при спільному аналізі дають уявлення про структуру, передачу сигналів та функції мозку.
У сукупності результати показують, що фактори, поширені в неблагополучних районах і сприяють поганому харчуванню та нездоровому набору ваги, порушують гнучкість обробки інформації, пов’язаної з винагородою, регуляцією емоцій та пізнанням.
uapress.kyiv.ua