Неділя, 6 Квітня, 2025
spot_img
More

    Цікаве

    Від “Іншопланетянина” до “Очей: Легенда Карпат”: 7 наймагічніших фентезі-фільмів для всієї родини

    Добірка фентезі-фільмів
    Добірка фентезі-фільмів

    Кіно завжди було вікном у безмежний світ уяви, а жанр фентезі особливо майстерно вміє стирати межі між буденністю і чарами. В цій добірці ми зібрали сім особливих стрічок, які об’єднує не лише елемент магії, а й глибокі емоційні зв’язки, що народжуються між дітьми та фантастичними істотами або у вирі незвичайних обставин. Ці історії нагадують про важливість родинних цінностей, силу дитячої уяви та здатність знаходити диво в найнеочікуваніших місцях.

    Від зворушливої дружби хлопчика з іншопланетянином до неймовірних польотів на драконах, від таємничих порталів у чарівні світи до зустрічей з дивовижними створіннями з карпатських лісів — кожна з цих кінострічок є справжнім святом фантазії. Вони не просто розважають, а й надихають, вчать доброті, сміливості й вірності, залишаючи після перегляду тепле відчуття казки, яка живе в наших серцях. Запрошуємо вас у незабутню кіноподорож, де магія стає частиною нашого життя, а сім’я — головною опорою в будь-яких пригодах.

    «Іншопланетянин» (1982)

    Цей щемливий і дуже добрий фільм Стівена Спілберґа формально є науково-фантастичним, адже розповідає про приязного прибульця, який був на Землі з дослідницькою місією і випадково загубився. Та все ж стрічку можна вважати класикою сімейного фентезі, оскільки, попри SciFi-«обгортку», «начинка» в неї справді казкова та магічна.

    Фільм, який отримав чотири премії «Оскар» і безліч інших нагород, розповідає про глибоку дружбу, що зав’язується між мініатюрним іншопланетянином та земним хлопчиком Еліотом і його приятелями, які рятують прибульця від таємних агентів, що прагнуть захопити його для дослідів. За бюджету в лише $10,5 млн «Іншопланетянин» зібрав у прокаті майже $793 млн, ставши справжнім касовим рекордсменом. А відголоски кіномагії «Іншопланетянина» за минулі десятиріччя можна віднайти в безлічі інших фільмів і серіалів про сміливих та відкритих дітей і підлітків, які захоплено досліджують невідоме.

    «Як приборкати дракона» (2010)

    Повнометражна анімація була знята за мотивами однойменної серії книжок британської дитячої письменниці Крессиди Ковелл. Це історія юного і не надто вправного вікінга Гикавки, який є сином вождя. Гикавка живе на острові посеред океану, де вікінги мешкають уже протягом семи поколінь. І кожне покоління має одну й ту саму проблему — драконів, які прилітають на острів і знищують харчі. Звісно, вікінги вважають драконів своїми ворогами і всіляко намагаються позбутися «шкідників». Та одного разу Гикавка опиняється один на один із драконом — і вже готується героїчно померти, та виявляється… що це зовсім зайве. Зрештою, Гикавка і дракон, який отримав ім’я Беззубик, стають справжніми друзями та повністю змінюють правила співіснування на острові людей і драконів.

    Мультфільм мав шалений успіх та отримав два продовження — «Як приборкати дракона 2» (2014) та «Як приборкати дракона 3: Прихований світ» (2019). А цьогоріч він отримає вже не анімаційний, а ігровий однойменний перезапуск.

    І досі, вже 15 років після своєї прем’єри, чудова й весела анімаційна казка для всієї родини «Як приборкати дракона» займає 200-те місце у списку 250 найрейтинговіших фільмів за версією IMDb.

    «Зоряний пил» (2007)

    Екранізація однойменной книжки Ніла Геймана розповідає про зірку, яка впала з неба і виявилася… живою дівчиною на ім’я Івейн (Клер Дейнс). Цю дівчину знаходить парубок Трістан (Чарлі Кокс) — закоханий юнак, який прагне завоювати серце примхливої сільської красуні Вікторії (Сієна Міллер), пообіцявши їй у буквальному сенсі дістати зірку, що впала. Пошуки заводять Трістана з нашого світу до іншого виміру, де він і знаходить Івейн. Виявивши, що зірка — це насправді дівчина, і до того ж вона в біді, Трістан вирішує допомогти красуні. І разом вони опиняються у вирі фантастичних і небезпечних пригод, а ще — справжнього й абсолютно несподіваного для обох щирого кохання…

    А ще в цій справді магічній стрічці суперзірковий акторський ансамбль, в якому, зокрема, були задіяні такі легендарні актори, як Пітер О’Тул, Мішель Пфайффер і Роберт де Ніро.

    «Дім дивних дітей міс Сапсан» (2016)

    На серію «Дім дивних дітей», яка зараз налічує шість книжок, американського письменника і сценариста Ренсома Ріґґза надихнули чудернацькі світлини 19-го–початку 20 століття, які він знаходив на барахолках. На цих фото і справді були дивні діти, які чи то літали в повітрі, чи то робили щось інше, але також фізично неможливе. Звісно ж, найімовірніше, ці фото були постановними, проте головне — не достовірність, а магічна історія, яку створив натхненний ними Ріґґз, а згодом втілив на екрані головний темний кіноказкар Тім Бертон.

    Це історія про хлопчика Джейкоба (Ейса Баттерфілд), який думає, що сходить з розуму, адже бачить те, чого не може бути. Щоб позбутися своєї родинної «душевної хвороби», він вирушає на забутий острів, з якого походив його такий самий «дивний» дід, який нещодавно помер. Але на острові Джейкоб виявляє, що, по-перше, його вроджені «дивацтва» — це не галюцинації, а справжня магія, і до того ж він такий не один. Там він потрапляє в петлю часу, створену імбриною (жінкою-птахом) на ім’я міс Сапсан (Єва Ґрін). Час тут замкнений у кільце на одному дні 1943 року — напередодні падіння фашистської бомби, яка все зруйнує. І в цьому магічному вічному моменті щасливо живуть «дивні» діти, яким, як і самому Джейкобу, тепер загрожує смертельна небезпека від інших магічних істот — так званих порожняків, що прагнуть витягти з імбрини секрет управління часом і, відповідно, безсмертя…

    «Дракон Піта» (2016)

    Фільм, знятий за однойменним оповіданням С. С. Філда і Сетона Міллера, оповідає про хлопчика Піта, який у віці лише п’яти років потрапив разом з батьками в автокатастрофу на дорозі у глухому лісі. Батьки Піта загинули, він не зміг нікого покликати на допомогу і зрештою був змушений піти до лісу, сповненого небезпек. А врятував Піта величезний волохатий зелений дракон, який взявся просто нізвідки і забрав хлопця з собою. Шість років Піт і дракон прожили разом у дружбі та злагоді, аж поки раптом хлопчик не помічає в лісі людей і не пригадує, яким було його життя колись…

    Стрічка, яка з бюджетом у $65 млн отримала майже $144 млн касових зборів, порушує важливі питання співіснування людей і природи, а також вірності собі та іншим. «Дракон Піта» запрошує в магічну подорож на межі двох світів — людей і магічних істот, які, можливо, живуть просто поруч з нами, але ми їх просто не помічаємо.

    «Wiсked: Чародійка» (2024)

    1995 року — майже за сто років після першої публікації романа Френка Баума «Дивовижний чарівник країни Оз» — вийшов роман Грегорі Магвайра «Зла: Життя та часи злої відьми з Заходу», присвячений історії головної лиходійки книжки Баума. А 2003 року на Бродвеї за мотивами «Злої» вийшов однойменний мюзикл, який торік отримав нове життя на великому екрані, ставши касовим гітом та отримавши два «Оскари» — за «Найкращий дизайн костюмів» і «Найкращу роботу художника-постановника».

    Історія оповідає про двох юних чарівниць: прекрасну Ґлінду (Аріана Ґранде) та дивакувату й зеленошкіру Ельфабу (Синтія Еріво). Дівчата, які навчаються в університеті магії під керівництвом мадам Моррібль (Мішель Єо), водночас є і конкурентками, і подругами. Їхні стосунки дуже заплутані та складні, і стають ще складнішими, коли виявляється, що великий і могутній Чарівник Оз (Джефф Ґолдблюм) та мадам Моррібль прагнуть використати магію Ельфаби в поганих цілях…

    Масштабна магічна історія не помістилася в один фільм, тож її фіналу — «Wicked: Чародійка 2» — очікуємо цього листопада.

    «Очі: Легенда Карпат» (2025)

    Режисер Ісая Саксон зізнається, що з юних років захоплювався магічними кіноісторіями про дружбу дітей і дивних створінь, зокрема «Іншопланетянином», про якого ми згадували на самому початку цієї добірки, а також чарівною анімацією Хаяо Міядзакі «Мій сусід Тоторо» (1988). І про таку саму дружбу він написав власний сценарій та зняв за ним свій перший фільм «Очі: Легенда Карпат», до якого режисер-дебютант зумів долучити таких відомих акторів, як оскарівські номінанти Віллем Дефо («Бідолашні створіння», «Носферату») та Емілі Вотсон («Розсікаючи хвилі», серіали «Чорнобиль», «Дюна: Пророцтво»), а також зірка серіалу Netflix «Дивні дива» Фінн Вулфгард.

    Предки режисера походять з карпатського регіону, тож саме цей край він обрав місцем дії своєї магічної історії. Події розгортаються у віддаленому карпатському селі, де мешкає відлюдькувата дівчина-підлітка на ім’я Юля (юна німецька акторка Гелена Зенгель). Її, як і решту місцевих дітей, ростили в страху перед невловимими магічними істотами, яких називають Очі. Місцеві мешканці вважають, що Очі, які здавна живуть у навколишніх лісах, — злобні й небезпечні створіння. Але якось Юля знаходить маленького чарівного малюка Очі і розуміє, що він ніякий не монстр, а просто налякана дитина, якій конче треба допомога, щоб повернутися додому…

    Цей фантастично гарний сімейний фільм запрем’єрили взимку на найпрестижнішому у світі фестивалі незалежного кіно Sundance. Там він викликав справжнє захоплення перших глядачів: уже зараз стрічка може похвалитися вагомими рейтингами 7.9/10 на IMDb і 77% «свіжості» на Rotten Tomatoes.

    А в наших кінотеатрах фентезі «Очі: Легенда Карпат», натхненням для якого стала Україна, стартує 24 квітня.

    tsn.ua

    Latest Posts

    Останні новини

    Stay in touch

    To be updated with all the latest news, offers and special announcements.