Баклажани — вельми непростий у вирощуванні овоч. Справа в тому, що він набагато примхливіший за ті ж самі кабачки, помідори або огірки.
Ця рослина негативно реагує на перепади температури, протяги, легко заражається хворобами, її люблять шкідники, у тому числі колорадський жук, вона швидко гине на спеці і не витримує прямих сонячних променів влітку. І так само баклажан не любить конкурувати з іншими жителями городу.
Але якщо надати баклажанам хороший догляд, вони віддячать багатим врожаєм. І такий врожай придбати на ринку не можна.
Дачники розповіли, коли можна посіяти баклажани на розсаду
Найпершим правильним кроком на шляху до омріяних баклажанів з власного городу є дотримання посадкового календаря. Висадіть насіння у правильний час для того, аби отримати максимальну користь зі своєї праці у ґрунті.
Так, на півночі України баклажани слід сіяти лише на початку березня. А от південні регіони можуть собі дозволити вирощувати даний овоч вже з кінця січня та початку лютого. Так само в центральній Україні та на сході розсаду можна почати готувати вже на початку чи в середині лютого. І лише на заході за дану задачу можна взятися лише наприкінці березня або взагалі на початку квітня в залежності від погодних прогнозів.
Нагадуємо, що баклажани також відрізняються своєю примхливістю у період розвитку розсади. Рослинки не можна ставити на підвіконня, так як вони можуть загинути через нестабільну температуру, а також можуть відреагувати на протяг.
Найкращим варіантом буде посадити баклажани, поставити розсаду у темному місці, а потім вирощувати їх за допомогою фітолампи.
У цей період також можна використовувати різні препарати, які допомагають активно розвиватися кореневій системі. Найбанальніший із таких препаратів — корневін.