Вентилятори в новій аеродинамічній трубі BMW Group. Джерело: BMW
У Науково-дослідному та інноваційному центрі BMW Group (FIZ) у Мюнхені розпочав роботу новий Центр аероакустики та електроприводу (AEC). Він замінив стару аероакустичну аеродинамічну трубу, яка пропрацювала майже 40 років.
Що відомо?
AEC складається з двох будівель, які були побудовані в котловані. Перша являє собою багатофункціональну частину з майстернею, випробувальним і вимірювальним обладнанням. Друга – унікальна аеродинамічна труба завдовжки трохи менше 100 м, заввишки 45 м і завширшки 25 м. BMW стверджує, що це найбільша у світі вертикальна акустична вертикальна аеродинамічна труба і водночас найтихіша.
Чому вертикальна?
Аеродинамічна труба була спроектована вертикальною, щоб максимально ефективно використовувати будівельний майданчик. Це був єдиний спосіб повністю задовольнити всі вимоги для обох будівель і реалізувати її на наявному просторі.
Aeroacoustics E-Drive Center (AEC). Фото: BMW
Уся будівля, від плити підлоги товщиною 3 м до фасаду, звукоізольована від шумів із навколишньої території. Усі будівельні роботи проводилися на функціонуючому об'єкті.
Чим ще примітний об'єкт?
Там встановлено вентилятор потужністю 4,5 МВт, здатний подавати до 100 000 м³ повітря на хвилину зі швидкістю 250 км/год. Аеродинамічна труба спроектована як акустичний простір напіввільного поля. Це означає, що за винятком звуконепроникної підлоги, немає жодних відображень звуку. Це дає змогу реалістично моделювати ситуацію на дорозі. Діапазон частот для умов напіввільного поля від 30 Гц є унікальним для аеродинамічної труби транспортного засобу та охоплює весь чутний спектр.
Робота з димовою установкою в аероакустичній аеродинамічній трубі BMW Group. Фото: BMW
216 мікрофонів дають змогу точно локалізувати фонові шуми з точністю менше одного сантиметра. Крім того, аеродинамічна труба оснащена лазерною віброметричною системою для безконтактного вимірювання механічних коливань усієї поверхні транспортного засобу.
Джерело: BMW