AD BERSERK. Джерело: KVERTUS
Український виробник KVERTUS оголосив про початок серійного виробництва дистанційно керованої наземної платформи AD BERSERK, яка здатна доставляти системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) у найбільш небезпечні ділянки фронту. Новинка розроблена для роботи у зонах підвищеного ризику, де кожен зайвий крок людини може коштувати життя. У модифікаціях AD BERSERK також може евакуювати поранених або доставляти боєприпаси та вантажі на передові позиції.
Платформа працює від вбудованої акумуляторної батареї 48 В, 60 А·год., має запас ходу до 20 км і швидкість руху до 25 км/год. Керування здійснюється на відстані до 500 м через радіоканал або по оптоволоконному з’єднанню для захисту від РЕБ противника. Вона здатна транспортувати до 700 кг у складеному стані та до 400 кг у розгорнутому.
Система РЕБ на платформі оснащена всеспрямованими та спрямованими антенами, ефективно пригнічуючи сигнали у діапазонах від 220 МГц до 5.9 ГГц із потужністю до 50 Вт на модуль. Радіус дії — до 1.5 км зі спрямованими антенами. Час робочої готовності — не більше 30 секунд, а автономна робота від батареї триває до 4 годин.
Раніше ми писали про те, що компанія Kvertus створила систему MS Azimuth, яка може виявляти російські БПЛА в радіусі 15 км, ЗСУ отримали антидронові гармати KVS ANTIDRON G-6 українського виробництва з дальністю дії до 3 км.
Про KVERTUS
Kvertus — український виробник електронної боротьби (РЕБ) та розвідки (ELINT), заснований у 2017 році Андрієм Знаїченком. Компанія створює широкий спектр рішень: портативні пістолети, рюкзаки-РЕБ, стаціонарні установки, мобільні платформи, а також системи сигнал-розвідки. Серед її ключових розробок — AD Berserk (мобільна платформа РЕБ), LTEJ Mirage (інтелектуальна система глушіння на будь-якій частоті), MS Azimuth (система ELINT). Kvertus співпрацює з Міністерством оборони України та іншими силовими структурами, виробляє тисячі пристроїв щомісяця, тестує їх у польових умовах та сертифікована за стандартами НАТО.
Що таке РЕБ
РЕБ (радіоелектронна боротьба) — це комплекс заходів для управління електромагнітним середовищем на полі бою та порушення роботи ворожих систем зв’язку, навігації й управління. Системи РЕБ виявляють, глушать або спотворюють сигнали супротивника, а також захищають власні засоби від подібного впливу. Вони працюють у широкому діапазоні частот — від радіо та GPS до безпілотних літальних апаратів і супутникових каналів. РЕБ поділяється на три основні напрями: радіоелектронне придушення (глушіння сигналів), радіоелектронний захист (протидія ворожим спробам придушення) та радіоелектронна розвідка (перехоплення та аналіз сигналів). У сучасних війнах РЕБ став одним із ключових елементів, що впливає на результат операцій.
Джерело: Kvertus