Браслет Meta на руці. Джерело: Meta
Компанія Meta вже кілька років розробляє браслет без екрану, який повністю покладається на дані, що можна отримати із зап'ястя, перш за все – жести. Попри довгу розробку прогрес є і він відчутний.
Прототип 2021 року потрібно було "вчити", показуючи певні рухи, щоб браслет адаптувався до особливостей моторики конкретної людини. Сучасна версія браслету використовує нейромережу. Попри скорочення періоду навчання, це дозволило збільшити кількість рухів, які розпізнає браслет. Розробники пишаються тим, що браслет тепер розпізнає не лише напрямки, а і силу жестів.
Вражаючою є можливість розпізнавання рукописного письма. За даними журналу Nature, браслет може розпізнавати письмо зі швидкістю до 20,9 слів на хвилину.
Зчитуючи електричні імпульси в руці, браслет може розуміти рухи кисті і транслювати їх на комп'ютер, дозволяючи рухати курсором, "клікати" та взаємодіяти з об'єктами.
Imagine controlling your devices with a subtle hand or finger gesture. Our cutting-edge research turns intent and muscle signals into seamless computer control. This breakthrough wrist technology is redefining how we interact with computers—intuitive, precise, and ready for the… pic.twitter.com/2dXERZYqkY
— Meta (@Meta) July 23, 2025
Навіщо це Meta?
Немає жодного уявлення. Компанія не повідомляє ні про глобальну мету цієї розробки, ні навіть в принципі про комерційний випуск пристрою.
Можна допустити, що такий пристрій може допомогти людям з інвалідністю. Або стати ігровим контроллером, чи маніпулятором для VR. Meta розробляє VR-гарнітуру Meta Quest, тож таке доповнення могло б розширити "занурення" у віртуальну реальність.
Джерело: gizmodo.com