Колаж з одним завданням для мурах і людей. Джерело: PNAS
Дослідники з Наукового інституту Вейцмана провели експеримент, порівнюючи здібності мурашок і людей у розв'язанні завдань з маневрування вантажем у лабіринті.
Що відомо
В експерименті брали участь мурахи виду Paratrechina longicornis і люди, яким належало переміщати Т-подібний об'єкт через лабіринт, що складається з трьох камер, з'єднаних вузькими проходами. Мурахи і люди виконували завдання в трьох комбінаціях: один учасник, невелика група і велика група. Мурахи, введені в оману, думали, що переносять їстівний вантаж у своє гніздо, а люди брали участь добровільно.
Результати показали, що групи мурах справлялися із завданням краще, ніж окремі мурахи і навіть люди. Мурахи діяли злагоджено і стратегічно, демонструючи колективну пам'ять і уникаючи повторення помилок. Люди, навпаки, не змогли значно поліпшити свої результати в групах і часто вибирали короткострокові рішення, які не приносили користі в довгостроковій перспективі. Дослідження підкреслює важливість співпраці та колективного ухвалення рішень у мурах, що робить їх більш ефективними у вирішенні завдань порівняно з людьми.
Джерело: PNAS