Netflix запускає GenAI у виробництво. Джерело: Netflix
Netflix уперше визнав використання генеративного ШІ у виробництві серіалу. Сценаристи та актори занепокоєні, студія запевняє: ШІ – лише допоміжний інструмент.
Що відомо
Під час телефонної конференції з інвесторами компанії, присвяченій результатам другого кварталу Netflix, співгендиректор Тед Сарандос (Ted Sarandos) навів конкретний приклад застосування GenAI в серіалі "El Eternauta". За його словами, креативна команда хотіла показати сцену обвалення будівлі в Буенос-Айресі – візуальний ефект, який виявився б непідйомним за бюджетом. Для цього Netflix підключив внутрішню студію Eyeline, що спеціалізується на продакшн-інноваціях. За допомогою ШІ сцену вдалося реалізувати в 10 разів швидше, ніж стандартними VFX-інструментами, водночас витрати виявилися в рази нижчими, що зробило ефект можливим у межах доступного бюджету.
"Ця сцена з візуальними ефектами була завершена в 10 разів швидше, ніж це можна було б зробити за допомогою традиційних візуальних інструментів і робочих процесів. До того ж, її вартість була б просто непідйомною для шоу з таким бюджетом."
За даними Reuters, платформа вже тестує GenAI і в інших проєктах, а частина результатів "впроваджується в робочий процес". Сам Netflix називає це "дослідницьким підходом". Це перший випадок публічного визнання використання ШІ в художньому проєкті Netflix.
Використання GenAI в серіальному виробництві Netflix сигналізує про новий етап – перехід від експериментів до впровадження ШІ в масовий контент. Серіал "El Eternauta" став показником того, як технології починають вторгатися в традиційно "людські" професії.
Виникає конфлікт: з одного боку – інтереси студій і прагнення до ефективності, з іншого – побоювання профспілок за майбутнє сценаристів і акторів. Цей кейс може стати прецедентом і вплинути на глобальні переговори про права творчих працівників в епоху алгоритмів.
Джерело: Reuters