Китайський атомний ударний підводний човен класу «Хань». Джерело: Wikimedia Commons
На тлі посилення конфлікту між США та Китаєм у Південнокитайському морі китайські вчені випробували нову систему виявлення підводних човнів, яка може суттєво змінити баланс у морській розвідці
Що відомо
Нова система, розроблена в рамках Китайської корпорації аерокосмічної науки й технологій (CASC), є спробою прибрати обмеження традиційних оптичних магнітометрів, які не працюють ефективно в регіонах низьких широт, як-от Південнокитайське море.
Китайські вчені створили компактну буксировану конструкцію: атомний датчик, з’єднаний із дроном 20-метровим кабелем, який зменшує електромагнітні перешкоди. У поєднанні з GPS, флюсзондом і алгоритмами обробки даних система створює високоточні магнітні карти.
Під час морських випробувань біля узбережжя Шаньдуну отримано високу точність. За словами вчених, це відкриває шлях не лише до ефективного виявлення підводних човнів, а й до картографування нафтових родовищ, затонулих об'єктів та геологічних зрушень.
Окремо підкреслюється, що на відміну від західної системи MAD-XR, китайська розробка є значно дешевшою, не потребує кількох зондів для уникнення сліпих зон і показує кращі результати у складних широтних умовах. Утім, остаточна бойова ефективність ще має бути перевірена в екстремальних умовах, на відміну від MAD-XR, яка вже використовувалася на практиці в арміях США, Японії та інших країн.
Джерело: South China Morning Post