Новий "російський" дрон-приманка. Джерело: Сергій Флеш
Попри офіційні заяви Китаю про нейтралітет у війні в Україні, реальність виглядає дещо інакше. Новий російський дрон-приманка, який нещодавно потрапив до рук українських фахівців, виявився повністю зібраним із китайських компонентів. Причому, усі компоненти від однієї компанії – CUAV Technology виготовляє росіянам усе: автопілот, модулі навігації, зв’язку, заміру швидкості вітру та інші ключові елементи.
Що відомо
Безпілотник створений для того, щоб імітувати в повітрі ударні дрони, типу Shahed-136, і викривати та відволікати українські системи протиповітряної оборони. Дрон має дельтовидну конструкцію крила, подібну до Shahed-136, але значно менший за розмірами. У ньому використовується лінза Люнеберга, яка збільшує ефективну площу розсіювання, змушуючи радари бачити в ньому загрозу. І хоч приманка зазвичай не несе вибухівки, вона створена саме для того, щоб виманювати ракети й демаскувати українські позиції ППО. Втім, конструкція дозволяє розмістити на борту до 15 кг бойової частини.
Головна інтрига — не сам дрон, а походження його електронної начинки. Усе всередині — з китайського ринку. Жодних «суто російських розробок», жодних «імпортозаміщених модулів».
Розбір складових нового дрона. Ілюстрація: militarnyi.com
Китай мовчить, але «говорить залізо»
Формально Пекін не підтримує жодну зі сторін конфлікту й заявляє про відсутність постачання зброї до зони бойових дій. Але, як показує розбір більшості сучасних російських технологій, всередині знаходиться китайська електроніка і комплектуючі. І поки державні чиновники висловлюють «занепокоєння», модулі з Aliexpress та китайських фабрик летять в українське небо — вже в новій ролі.
В 2022 році CUAV Technology оголосила про обмеження постачання своєї продукції до України та РФ з метою недопущення її використання у військових цілях. Але повністю комплектний дрон свідчить про відверту нещирість цієї заяви.
Джерело: militarnyi.com