П’ятниця, 18 Квітня, 2025
spot_img
More

    Цікаве

    Постійне змагання: Україна навчилась ефективно боротись проти російських КАБів

    КАБ-500: Еволюція радянських і російських керованих авіабомб КАБ-500 — радянські і російські кореговані авіаційні бомби. Джерело: Wikipedia

    Українські сили оборони вже мають дієвий інструмент протидії далекобійним російським керованим авіабомбам, зокрема тим, що скидаються з комплектами УМПК (модуль планерування і корекції)

    Що відомо

    Про це в інтерв’ю «Лівому берегу» заявив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, підтвердивши ключову роль засобів РЕБ (радіоелектронної боротьби) в нейтралізації цієї загрози.

    За його словами, українські РЕБ-системи впливають на навігацію КАБів, змушуючи їх змінювати траєкторію й промахуватися по цілі.

    «У нас достатня кількість засобів електронної боротьби, які діють на систему управління ворожих КАБів. От летіла вона в одному напрямку, а потім чомусь полетіла в іншому. Система управління й боротьба проти засобів РЕБ — це постійне змагання, як і змагання між дронами й засобами РЕБ», — пояснив він.

    Йдеться про пригнічення або спотворення сигналів супутникової навігації, що є критично важливими для точного наведення КАБів, особливо на великі відстані.

    Принцип дії УМПК базується саме на GPS/ГЛОНАСС-навігації, тож приглушення сигналу або його підміна різко знижує ефективність російської зброї. Водночас сам РЕБ не знищує авіабомбу, але робить її непридатною до ураження цілі. У випадку атаки по точкових цілях — це часто означає повну втрату боєприпасу.

    Російська сторона намагається зберегти ефективність своєї зброї, поступово модернізуючи антени навігаційного блоку «Комета-М» — спочатку з 4, а згодом до 12 елементів. Але ці зусилля, як вказує Сирський, не дали відчутного результату.

    Ключовим фактором є те, що КАБ летить тривалий час з великої висоти, що дозволяє українським РЕБ-комплексам впливати на нього більшу частину польоту. Чим довше триває перешкоджання, тим сильніше відхилення боєприпасу від заданої цілі. Проте генерал підкреслює: у випадку масованих ударів по містах навіть відхилена авіабомба все ще становить загрозу — площинні цілі важко повністю захистити винятково засобами РЕБ.

    Джерело: «Лівий берег»

    Latest Posts

    Останні новини

    Stay in touch

    To be updated with all the latest news, offers and special announcements.