П’ятниця, 18 Липня, 2025
spot_img
More

    Цікаве

    Тисячі автомобілів застрягли в порту ЄС через тарифи Трампа

    Етика паркування: як стурбованість довкіллям формує майбутнє автопарковок Ілюстративне фото паркування автомобілів. Джерело: Didgeman/Pixabay

    Порт Антверпен-Брюгге, один із найбільших автомобільних хабів у світі, перетворився на гігантську стоянку: тут скупчилися тисячі автомобілів, фургонів, вантажівок і тракторів, призначених для відправки в США. Причина – різке падіння експорту на тлі введених президентом США Дональдом Трампом нових мит.

    Що відомо

    За даними порту, за перші шість місяців 2025 року експорт нових легкових автомобілів і фургонів до США скоротився на 15,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Особливо помітним зниження стало в травні – через місяць після того, як Трамп оголосив про введення нових тарифів.

    Експорт вантажівок і важкої техніки – тракторів і будівельної техніки – впав ще сильніше, на 31,5%. З огляду на те, що такі машини можуть коштувати понад $100 000, введення 25-відсоткового мита робить їхні постачання в США економічно невигідними.

    Порт Антверпен-Брюгге відправив понад 3 млн автомобілів по всьому світу 2024 року, і США є другим за обсягом торговим партнером після Великої Британії. Однак зараз склади порту заповнені тисячами автомобілів, які очікують подальшої долі. Прогноз на другу половину року залишається невизначеним. Багато чого залежатиме від того, чи вдасться досягти торгівельної угоди між ЄС і США до 1 серпня.

    До повернення Трампа в Білий дім автовиробники платили 2,5% мита за експорт до США. Але з квітня 2025 року до цієї ставки додалися ще 25%. Представник порту у Великій Британії та Ірландії Джастін Аткін (Justin Atkin) розповів The Guardian, що порівняно з такими кризами, як пандемія або Brexit, тарифний удар виявився різкішим і несподіваним.

    Крім того, в порту спостерігається накопичення китайських автомобілів, що може свідчити про переорієнтацію потоків з американського ринку – Пекін також зіткнувся з торговими бар'єрами.

    Крім тарифного тиску, порти страждають від затримок, викликаних обходом маршрутів через Червоне море через збройний конфлікт, а також від збільшення розмірів суден. У результаті контейнери залишаються в порту в середньому на вісім днів замість звичайних п'яти.

    Цікаво, що попри падіння експорту, імпорт зі США в порт Антверпен-Брюгге за перше півріччя зріс на 17%, переважно завдяки збільшенню постачання скрапленого природного газу.

    Джерело: TheGuardian

    Latest Posts

    Останні новини

    Stay in touch

    To be updated with all the latest news, offers and special announcements.