Понеділок, 23 Грудня, 2024
spot_img
More

    Цікаве

    Учені створили ядерно-алмазну батарею, здатну живити пристрої тисячі років

    Прорив в енергетиці: алмазні батареї обіцяють революцію Зразок алмазної батареї. Джерело: University of Bristol

    Вчені з Університету Брістоля у Великій Британії розробили перший у світі прототип ядерної батареї, що використовує радіоактивний ізотоп вуглецю-14, укладений у штучний алмаз. Ця батарея може живити невеликі пристрої протягом тисяч років.

    Що відомо

    Вуглець-14 був обраний через його короткохвильове випромінювання, яке швидко поглинається будь-яким твердим матеріалом, що робить батарею безпечною. Батарея працює за принципом перетворення енергії радіоактивного розпаду на електрику, аналогічно тому, як сонячні панелі перетворюють світло на енергію. Один грам вуглецю-14 може виробляти 15 джоулів енергії на день.

    Наприклад, стандартна лужна батарейка AA має більшу потужність, ніж ядерно-алмазна батарея в короткостроковій перспективі, але вона буде розряджена протягом 24 годин. Ядерно-алмазна батарея має значно триваліший термін служби. Напіврозпад вуглецю-14 становить 5730 років, що означає, що батарея зберігатиме половину своєї потужності навіть через тисячі років. Ця технологія може знайти застосування в медичних пристроях, космічних апаратах та інших сферах, де потрібне довгострокове енергопостачання без необхідності заміни батарей.

    Джерело: University of Bristol

    Latest Posts

    Останні новини

    Stay in touch

    To be updated with all the latest news, offers and special announcements.